احمد نجاری مقدم
مدیر مرکز آموزش و پژوهش های
توسعه و آینده نگری

۱۳۹۶/۰۴/۱۷

نحوه تعامل دستگاه های اجرایی با موسسات آموزشی دارای صلاحیت از سازمان مدیریت و برنامه ریزی

احمد نجاری مقدم مدیری مرکز آموزش  و پژوهش های توسعه و آینده نگری سازمان مدیریت و برنامه ریزی استان گفت : به استناد بند اول بخشنامه شماره 83078 مورخ 14‏/05‏/1394 سازمان مدیریت وبرنامه ریزی کشور(سابق) ، دستگاه­های اجرائی می­توانند اجرای دوره ­های آموزشی کوتاه مدت کارمندان ( به استثناء دوره­ های ویژه مدیران ) را به مؤسسات و مراکز آموزشی دارای صلاحیت از سازمان مدیریت و برنامه­ ریزی واگذار نمایند. وی افزود که در همین راستا اخیراً مشاهده گردیده برخی از مؤسسات آموزشی تائید صلاحیت شده از سازمان مذکور بدون توجه به حیطه آموزشی اعطا شده و دامنه فعالیت در سطح استان مورد اشاره در گواهی نامه، ضمن هماهنگی با دستگاه­ های اجرائی در سطح سایر استان­ها، اقدام به تبلیغ مجوز نموده و اذعان میدارند حیطه فعالیت موسسه در سطح ملی است. به همین منظور مسئولین محترم آموزش دستگاه ها به نکات مورد نظر ذیل توجه ویژه­ای مبذول نمایند:
1‏-در صورت اتخاذ تصمیم به همکاری با مؤسسات آموزشی، ضمن اخذ مجوز گواهینامه تائید صلاحیت آموزش کارکنان دولت که توسط سازمان مدیریت و برنامه­ ریزی کشور (سابق) یا استان ها  ارائه گردیده است به حیطه آموزشی، تاریخ خاتمه اعتبار گواهینامه، دامنه فعالیت در سطح استان و سایر موارد توجه شود. بدیهی است مراکز و مؤسسات تائید صلاحیت شده صرفاً مجاز به اجرای دوره­ های آموزشی مرتبط با حیطه تعیین شده به شیوه حضوری در سطح استان مورد اشاره در مجوز بوده و هیچ مجوزی بابت اجرای دوره­ ها به شیوه مجازی اعطا نگردیده است.
2‏- سازمان مدیریت و برنامه­ ریزی کشور (سابق) و یا سازمان مدیریت و برنامه­ ریزی استان­ها به هیچ مؤسسه آموزشی در سطح کشور مجوزی برای اجرای دوره توجیهی بدو خدمت کارکنان اعطا ننموده است و بر اساس آخرین استعلام صورت پذیرفته از سازمان اداری و استخدامی کشور حتی مؤسسات آموزشی دارای صلاحیت در حیطه اداری و مالی نیز مجاز به برگزاری دوره مذکور نمی­باشند.
3‏- لیست مؤسسات آموزشی تائید صلاحیت شده در این استان در پرتال سازمان مدیریت و برنامه­ ریزی استان به آدرس http:‏/‏/amoozesh.mpo‏-khr.ir‏/ قابل دسترسی است.
4‏- پیرو نامه شماره 258653 مورخ 15‏/09‏/1394 موضوع دستورالعمل نظارت بر کیفیت فرآیند آموزش، مسئولین محترم آموزش دستگاه می­ بایستی یک هفته قبل از برگزاری دوره­ های مصوب کمیته سرمایه انسانی شورای راهبری توسعه مدیریت ستاد مرکزی نسبت به تکمیل و ارسال فرم F:2017 به مرکز آموزش وپژوهش این سازمان اقدام نمایند.
5‏- گواهینامه­ های صادره پایان دوره مؤسسات آموزشی تائید صلاحیت شده داری 2امضاء ( مدیرعامل مؤسسه – مدیر مرکز آموزش و پژوهش­ های توسعه و آینده­ نگری سازمان مدیریت و برنامه ­ریزی استان ) می­باشد. 
6 ‏- شهریه دوره­ های فناوری اطلاعات ، عمومی ، زبان خارجی، فرهنگی و اجتماعی، شغلی و مشترک اداری مؤسسات آموزشی دارای صلاحیت برای سال 1396 حداکثر معادل نفرساعت دوره 000‏/60 ریال می­باشد.
مدیر مرکز آموزش و پژهش های توسعه و آینده نگری استان اضافه نمود که  آقای سعید موفقی رئیس گروه محترم آموزش و توانمند سازی مرکز آموزش و پژوهش این سازمان با شماره تماس 35090549 پاسخگوی پرسش های احتمالی دستگاه های اجرایی در ارتباط با مسائل مرتبط با حوزه آموزش و توانمند سازی کارکنان ، فرایند نظارت بر آموزش موسسات آموزشی دارای صلاحیت آموزش کارمندان دولت و سایر موارد مرتبط با آموزش کارکنان دولت می باشند.

 


منبع : مرکز آموزش و پژوهش های توسعه و آینده نگری
تعداد بازدیدها : ۴۰۷


مطالب مرتبط با این موضوع :

نظری ارسال نشده است
نام :
پست الکترونیک :
شرح :
نظر :   برای ارسال نظر خود، دکمه ارسال را بزنید
کد امنیتی را وارد کنید

کلیه حقوق این پورتال محفوظ و متعلق به سازمان مدیریت و برنامه ریزی استان خراسان رضوی می باشد.

نظرسنجی
مطالب سایت را چگونه ارزیابی می کنید؟
آماربازدیدکنندگان